Увага! Батьки будьте уважні, нова загроза

Що таке насвай: спосіб кинути курити або нова залежність?

Насвай (насс, насибай) — широко використовувана в країнах Середньої Азії суміш, основним компонентом якої є махорка або тютюн, додають також гашене вапно, золу різних рослин, верблюжий або курячий послід, олію.

У підлітків велике поширення набув легкий наркотик, який називається насвай. Це традиційний курильний тютюн, який до нас завезли з країн Середньої Азії. Його вживають в Киргизії, а також Таджикистані. У статті ми розповімо, що ж собою являє насвай, з чого він складається, і які наслідки виникають після його прийому.

Основна популярність пов’язана з тим, що для вживання немає необхідності нічого колоти або палити. Досить покласти кілька кульок під язик, за верхню, нижню губу, дочекатися розсмоктування. Ні в якому разі не можна ковтати слину, яка виділяється після розсмоктування. Необхідно її випльовувати. У складі наркотику є агресивні речовини, які при попаданні в шлунково-кишковий тракт, можуть стати причиною розвитку виразки, гастриту.

В першу чергу, при вживанні насвая страждають губи, ротова порожнина, а також горло. Дуже швидко у людей, які підсіли на насвай псуються зуби, з’являються виразки на губах, а також відчуття печіння в гортані. Це пов’язано з тим, що у складі наркотику міститься гашене вапно, яка є лугом, роз’їдає слизові оболонки в організмі.

З 2013 року продаж насвая в Росії заборонена. До цього можна було придбати наркотик у звичайних лотках, де пропонують спеції, і багато його купували, бо як засіб позиціонувалося як спосіб кинути палити.

Насправді насвай викликає сильну психологічну залежність. Через деякий час у людей може виникати потреба у більш сильних наркотиків. Затяті курці можуть вживати цей наркотик до 30 разів на день. Практично цілий день вони розсмоктують зернятка з наркотиком.

Насвай

З чого роблять насвай: склад

По суті справи насвай є психотропною речовиною, тому як впливає на свідомість. Багато виготовляють насвай з тютюнової пилу, яка залишається після виробництва тютюну. Спочатку виготовляли з рослини наса. Це підвид дикоростучої коноплі. Вперше насвай виготовили з сировини, що виростає в Чуйській долині.

Склад насваю:           

 • Рослина нас (тютюн, синтетичні наркотики)
 • Курячий послід
 • Зола
 • Гашене вапно
 • Рослинна олія
 • Ароматичні добавки

Продається він вигляді зелених або бурих кульок у невеликих одноразових пакетиках. Готують цю речовину в домашніх умовах, тобто ніякого контролю з боку держави і виробництва немає. Останнім часом набув популярності серед молоді, особливо серед школярів віком 13-16 років.

На ринках позиціонують це речовина, як засіб для боротьби з палінням. Насправді після споживання речовини розвивається найсильніша нікотинова залежність. Тому що кількість нікотину в насваю набагато перевищує концентрацію в звичайних сигаретах, і тим більше в електронних вейпах.

Зараз взагалі багато виробників незрозуміло що використовують в якості основного компонента. Під час проведення аналізів, у складі насваю виявляли синтетичні наркотики, верблюжі екскременти, приправи. Є випадки, коли в ньому взагалі не було натяку на тютюн.

                                            Дія насваю на організм           

Справа в тому, що після розсмоктування насваю, протягом 5 або 10 хвилин, виникає легке помутніння в очах, розслаблення. Діє наркотик зовсім недовго, тому багато школярі його вживають на перервах. Вчителі, а також інший персонал, який працює в школі, не помічають, що діти вживають наркотики, саме з-за того, що немає труднощів з вживанням речовини. Не потрібно ховатися, палити в туалеті. Досить просто кинути кульку в рот або під язик.

Наслідки вживання насваю:

 • З-за того, що в складі цього наркотику є курячий послід, можуть виникати різноманітні інфекційні захворювання шлунково-кишкового тракту
 • Нерідко виникає гепатит
 • При вживанні наркотиків страждає шлунок
 • Може стати причиною розвитку виразки та гастриту, а також різноманітних кишкових інфекцій
 • Саме із-за споживання курячого посліду і вапна, у курців дуже часто виявляють рак губи

Шкода насваю

В деяких середньоазіатських країнах, де дуже поширений насвай, 80% людей, які страждають на рак губи, вживають насвай. Не схоже на збіг, бо як відсоток курців, які страждають онкологією, дуже високий.

Через час після вживання насваю, виникає потреба переходити на більш важкі наркотики, бо як цього кількості психотропної речовини недостатньо для розвитку ейфорії, а також розслаблення, а достатньо для створення наркотичної залежності.

При частому вживанні насвая розвивається стомлюваність, головні болі, неврівноваженість. Часто спостерігається відчуття розгубленості. В ході досліджень було виявлено, що речовина чинить сильний психотропний вплив, відповідно спостерігаються зміни в особистості людини, його характеру і способу життя.

Постійне вживання наркотику може стати причиною розвитку безпліддя. Це офіційно підтвердили в національній Академії Наук Киргизстану. Дійсно, наркотик істотно впливає на репродуктивну функцію тих, хто вживає наркотик, зупиняється вироблення сперматозоїдів. Справа в тому, що дітородна функція втрачається, причому відновити її досить складно, виникають незворотні наслідки.

Якщо ви виявили у вашої дитини подібне виріб в кишені, необхідно поговорити з ним і переконати відмовитися від прийому наркотиків. Тиснути, погрожувати дитині, немає сенсу. Якщо ви далі будете помічати, що підліток вживає наркотик, радимо звернутися в наркологічний диспансер. Існують певні програми лікування, які допоможуть позбутися психологічної залежності.

Як бачите, незважаючи на позиціонування наркотику, як засобу позбавлення від нікотинової залежності, це дуже сильне психотропну речовину, при прийомі якого, виникає ще більш сильна залежність, ніж після куріння сигарет.

Людям із порушенням зору