Найкраща професія в світі

«Сильним, досвідченим стає педагог, який вміє аналізувати свою діяльність.» В. Сухомлинський

Учитель – це стан душі. Це спосіб життя. Професія вчитель – одна з найвідповідальніших. Особистість вчителя…Це завжди пошук, сумнів, тривога і співпереживання. Йти на роботу з радістю … Мабуть, кожен учитель прокидається і прямує до школи з цим відчуттям.

Головним завданням, яке ставить перед собою вчитель, дати учням не тільки міцні знання, потрібні для навчання у ВНЗ, а й виховати їх порядними людьми, допомогти визначитись у житті. Безумовно, вимоги до сучасного вчителя з кожним роком збільшуються, їх диктує час.

Який він учитель нової епохи? Головною проблемою, яка стоїть і стоятиме перед ним, буде проблема спілкування. Адже в ній зливається все: і ерудиція вчителя, і його працездатність, і діапазон думок, і професіоналізм – все те, що дає можливість  бути Творчим Учителем.

Як стають  педагогами?  Особисто для мене це питання почало вирішуватися ще в перші дні знайомства зі школою, Храмом   наук, а зустріч з першою вчителькою викарбувалась в моїй пам’яті назавжди. Саме ця людина запалила в мені вогник – творити добре й вічне, вести малечу сходинками Країни Знань. Час минав… Дитячі мрії переросли в бажання. На порозі незвіданого самостійного життя питання «Ким бути?» вирішилось швидко! 5 років навчання в педагогічному університеті – і я – вчитель! І ось я, колишня випускниця, вже веду свій перший урок по Країні Знань, разом з ними піднімаюсь щаблями науки,  майстерності.

Учитель учням відкриває видноколи,

Себе частину залишає в них

Одна дорога всіх веде до школи,

Зі школи линуть тисячі доріг…

Людям із порушенням зору